Woestijnroos uit de Sahara – Tunesië 0,3 tot 6 kilo per stuk.

Login

Land van herkomst: Tunesië
Afmetingen / Volume: 0.3-6 kilo
Eenheid: kilogram

Prachtige natuurlijke woestijnrozen uit de Sahara in Tunesië, met bijzonder grote, brede kristalbladen en indrukwekkende natuurlijke groeivormen. De stukken wegen ongeveer 0,3 tot 6 kilo per stuk en variëren van compacte exemplaren tot grote, spectaculaire groupings.

Beschrijving

Woestijnroos uit de Sahara – Tunesië 0,3 tot 6 kilo per stuk

Prachtige natuurlijke woestijnrozen uit de Sahara in Tunesië, met bijzonder grote, brede kristalbladen en indrukwekkende natuurlijke groeivormen. De stukken wegen ongeveer 0,3 tot 6 kilo per stuk en variëren van compacte exemplaren tot grote, spectaculaire groupings.

Wij kennen woestijnrozen uit verschillende vindplaatsen, waaronder Marokko en Tibet, maar de exemplaren uit Tunesië zijn voor ons de absolute winnaar. Vooral de grote bladen, warme zandkleur en fraaie rozetvorming geven deze stukken een uitzonderlijk decoratieve uitstraling.

Normaal €12,99 per kilo, nu slechts €8,99 per kilo en vanaf 50 kilo slechts €7,99 per kilo.

Wat is een woestijnroos?

Een woestijnroos is een natuurlijke kristalformatie die meestal bestaat uit gips, vaak in de vorm van seleniet, waarin zanddeeltjes zijn ingesloten.

Door verdamping van mineraalrijk grondwater kunnen platte kristallen ontstaan die in elkaar groeien. Hierdoor ontstaan vormen die sterk doen denken aan de bloemblaadjes van een roos.

De zandkorrels uit de omgeving worden tijdens de kristalgroei opgenomen, waardoor de woestijnroos haar karakteristieke beige, zandbruine tot lichtbruine kleur krijgt.

Woestijnrozen uit de Sahara van Tunesië

Tunesië ligt aan de noordelijke rand van de Sahara en kent uitgestrekte droge en woestijnachtige gebieden waar de omstandigheden geschikt zijn voor de vorming van woestijnrozen.

Vooral de grote kristalbladen maken de Tunesische exemplaren bijzonder aantrekkelijk.

Sommige stukken bestaan uit één duidelijke rozet, terwijl andere zijn opgebouwd uit tientallen overlappende kristalbladen en rozetten. Hierdoor ontstaan grote natuurlijke groupings met veel diepte en structuur.

Grote kristalbladen

Een van de opvallendste eigenschappen van deze Tunesische woestijnrozen is de grootte van de afzonderlijke bladen.

De kristallen kunnen brede, platte vormen ontwikkelen die als bladeren over elkaar heen liggen. Hierdoor ontstaat een krachtige driedimensionale structuur.

Voor ons onderscheidt juist deze kristalgroei de Tunesische stukken van veel woestijnrozen uit andere vindplaatsen.

Bijzondere natuurlijke groupings

Binnen deze partij bevinden zich zeer mooie woestijnroos-groupings.

Dit zijn stukken waarbij meerdere afzonderlijke rozetten en kristalbladen tijdens de natuurlijke groei aan elkaar zijn verbonden.

Bij grotere exemplaren ontstaat daardoor een compleet kristallandschap van overlappende bladen, kleinere rozetten en natuurlijke holtes.

Geen enkel stuk heeft exact dezelfde vorm.

Stukken van 0,3 tot 6 kilo

De woestijnrozen wegen ongeveer 300 gram tot maar liefst 6 kilo per stuk.

Hierdoor is er een ruime keuze tussen kleinere verzamelstukken en grote decoratieve exemplaren.

De zwaardere groupings zijn bijzonder geschikt als:

blikvanger in een vitrinekast, decoratief mineraal op een dressoir, showroomstuk, winkelpresentatie of bijzonder verzamelobject.

Woestijnroos uit Tunesië, Marokko en Tibet

Woestijnroosachtige kristalvormingen worden op verschillende plaatsen ter wereld gevonden.

Wij hebben zelf exemplaren uit onder andere Marokko, Tibet en Tunesië gezien en ingekocht. Iedere herkomst heeft zijn eigen uitstraling.

De Tunesische stukken zijn voor ons favoriet door hun combinatie van grote kristalbladen, krachtige rozetvorming en fraaie groupings.

Natuurlijke zandkleur

De warme beige tot bruine kleur ontstaat doordat zand tijdens de kristalgroei in het mineraal wordt opgenomen.

Hierdoor passen woestijnrozen uitstekend in interieurs met natuurlijke materialen zoals hout, steen en aardetinten.

Onder gerichte verlichting worden de verschillende kristalbladen extra goed zichtbaar en ontstaat er veel diepte in het mineraal.

Iedere woestijnroos is uniek

Woestijnrozen worden volledig door natuurlijke processen gevormd.

Hierdoor verschillen de stukken onderling in:

vorm, formaat, gewicht, aantal kristalbladen, zandkleur en kristalstructuur.

Kleine beschadigingen of onregelmatigheden kunnen voorkomen en horen bij het natuurlijke karakter van dit relatief zachte mineraal.

Voor verzamelaars en interieur

Door hun bijzondere ontstaanswijze zijn woestijnrozen populair bij zowel mineralenverzamelaars als liefhebbers van natuurlijke woondecoratie.

De grotere exemplaren uit deze partij hebben voldoende volume om zelfstandig als decoratieobject te worden gebruikt.

Ze komen prachtig tot hun recht op een houten tafel, stenen sokkel of in een goed verlichte vitrinekast.

Ook interessant voor wederverkopers

Met stukken van 0,3 tot 6 kilo is deze partij bijzonder geschikt voor mineralenwinkels, cadeauwinkels en wederverkopers.

De grote variatie zorgt ervoor dat u zowel kleinere, betaalbare stukken als forse blikvangers kunt aanbieden.

Vanaf 50 kilo geldt bovendien onze scherpste staffelprijs.

Van €12,99 voor slechts €8,99 per kilo

De normale prijs bedraagt:

€12,99 per kilo

Nu betaalt u slechts:

€8,99 per kilo

Een partij van 10 kilo kost daarmee bijvoorbeeld €89,90 in plaats van €129,90.

Dat betekent een besparing van € 40 per 10 kilo.

Vanaf 50 kilo slechts €7,99 per kilo

Voor grote afnemers geldt vanaf 50 kilo een extra scherpe prijs:

€7,99 per kilo

50 kilo kost daarmee:

50 × €7,99 = €399,50

Bij de normale prijs van €12,99 per kilo zou 50 kilo €649,50 kosten.

U bespaart daarmee € 250 op 50 kilo.

Kenmerken

  • Product: woestijnroos
  • Mineraal: voornamelijk gips/seleniet met zandinsluitingen
  • Herkomst: Sahara, Tunesië
  • Gewicht: circa 0,3–6 kilo per stuk
  • Kleur: zandkleurig, beige tot lichtbruin
  • Kristalvorm: rozetvormige, plaatvormige kristallen
  • Bijzonderheid: opvallend grote kristalbladen
  • Uitvoering: natuurlijke groupings
  • Toepassing: verzameling, interieur, vitrine en winkelpresentatie
  • Normale prijs: €12,99 per kilo
  • Aanbiedingsprijs: €8,99 per kilo
  • Vanaf 50 kilo: €7,99 per kilo
  • Prijs 50 kilo: €399,50
  • Besparing bij 50 kilo t.o.v. normale prijs: € 250
  • Uniek: ieder exemplaar heeft een eigen natuurlijke vorm

Onze favoriete woestijnrozen

Deze woestijnrozen uit de Sahara van Tunesië behoren voor ons tot de mooiste die we hebben gezien. De grote bladen, fraaie rozetvorming en indrukwekkende natuurlijke groupings geven de stukken een uitstraling die duidelijk anders is dan veel exemplaren uit andere vindplaatsen.

Met gewichten van 0,3 tot 6 kilo per stuk, een normale prijs van €12,99 per kilo en een aanbieding van slechts €8,99 per kilo, zijn deze stukken bijzonder aantrekkelijk. Vanaf 50 kilo betaalt u zelfs maar €7,99 per kilo.